Je duben 2019. Od expedice po Střední Asii uplynulo 9 měsíců a já jsem konečně připravil texty z mého deníku do publikovatelné formy. V nejbližších dnech se tak zde v sekci „blog“ objeví pár řádků o naší expedici tak, jak jsme ji vnímal já. Dnes tedy první část.

Koho to napadlo?

Nápad cestovat do Střední Asie se zrodil v hospodě :-D. Franta s kamarádem Jirkou jednou seděli na sobotním pivku a napadlo je, že by mohli společně cestovat někam daleko. Brácha je nadšený motocyklista a nedávno si pořídil nové cestovní enduro. V minulosti už projel např. Maroko, Albánii a Ukrajinu. Jirka zase s přítelkyní a autem projel Turecko, Arménii a Gruzii. Dali hlavy dohromady a vymysleli expedici do Střední Asie. Naplánovali to tak, abychom za čtyři týdny objeli Uzbekistán, Tádžikistán, Kyrgystán a Kazachstán. Zájem o tuto expedici postupně jevili další nadšenci. Já jsme se přidal jako poslední. Nakonec nás jelo pět. Dva motorkáři a tříčlenná posádka auta. Kluci to měli náročnější v tom, že vyrazili o týden dříve z České republiky autem. Na přívěsu měli mašiny a dojeli až do Taškentu (Uzbekistán). Další dva členové, mezi kterými jsem byl já, přiletěli do Taškentu letadlem.

Tak tedy 30. 6. 2018 vyrážejí Jirka, Franta a Bega vstříc dobrodružství, na které se bude jen těžko zapomínat.

Central Asia Expedition 2018: Vyrážíme! 1
Verča Koutná – foto | Jirka Klimeš – plánovač, řidič | Franta Ševčík – plánovač, motocyklista | Martin Šůstek – motocyklista | Petr Ševčík – video, příležitostný řidič | Krtek – maskot
Central Asia Expedition 2018: Vyrážíme! 2
Mapa celkové trasy.

Den odjezdu

Jak vznikl nápad cestovat do Střední Asie a co nás tam potkalo jsem v krátkém rozhovoru pro web Kufry-zavazadla.eu popsal ZDE.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *